Menu
×
Wybierz kategorię
Materiały budowlane

Schody

Schody w domu to zwykle najbardziej niedoceniony element konstrukcyjny. Tymczasem istnieje mnóstwo funkcji, które mogą pełnić! Wiadomo, że ich główną cechą jest możliwość poruszania się pomiędzy piętrami, jednak mogą stanowić również miejsce nowoczesne, które nada pomieszczeniu niebanalny charakter.

Przede wszystkim, na samym początku musimy podjąć decyzję czy będziemy korzystać ze schodów drewnianych czy też betonowych. Te drugie są trwalsze, jednak te pierwsze uważane są za bardziej estetyczne. Drugą cechą jest ich kształt - czy będą proste czy fantazyjnie zakręcone. Każdy układ stwarza różne możliwości aranżacji. Warto pomyśleć o ich oświetleniu - szczególnie nocą, kiedy czeka nas zejście na dół. Ostatnio bardzo modne jest doświetlenie poszczególnych stopni LEDami, gdyż świecenie światła w całym pomieszczeniu może przeszkadzać innym mieszkańcom.

Miejsce pod schodami można zagospodarować czy to zabudowując przestrzeń i zrobić tam składzik czy zainwestować wyłącznie w wyciągane półki. Jest to szczególnie pomocne, gdy nie mamy zbyt wiele miejsca i każda wolna powierzchnia jest na wagę złota. Planując takie rozwiązania aranżacyjne musimy się liczyć z tym, że będą wykonywane one na wymiar - choć wiąże się to z kosztami, to w dłuższej perspektywie nie pożałujemy tej decyzji. Jeśli pomysł ze schowkiem nie podoba nam się, to miejsce pod schodami może być zaaranżowane na miły kącik z poduszkami, gdzie będziemy mogli zaszyć się z dobrą książką.

Jedną z podstawowych rzeczy, do jakiej jeszcze mogą nam służyć schody, jest umieszczenie na klatce schodowej zdjęć naszej rodziny, przyjaciół, ciekawych miejsc, w których byliśmy. Taka swoista mini galeria, gdzie każdy będzie mógł przystanąć i zobaczyć z jak fajnymi, pełnymi pasji ludźmi ma do czynienia.

Schody, choć są bardzo funkcjonalną częścią domu, mogą stawić także jego ozdobę. W zależności od tego jaki typ schodów wybierzemy, możemy je ciekawie zaaranżować, dostosowując do ogólnego stylu, w jakim zaprojektowane jest mieszkanie czy dom. 

Powiązane produkty...
  • Zapisz się do newslettera

    Social media:
    © 2019 Adare All Rights Reserved