Menu
×
Wybierz kategorię
Materiały budowlane

Pokój gościnny

Pokój gościnny, zwany inaczej salonem, to miejsce, gdzie toczy się większość życia rodzinnego. Jest to też zazwyczaj największe pomieszczenie w naszym domu. To tutaj w leniwe weekendy rodzina zbiera się, by poleżeć na sofie i obejrzeć ciekawy film. W święta czy w szczególne okazje spotyka się z przyjaciółmi, by świętować ważne chwile. Salon to miejsce, w które zazwyczaj jako pierwsze zaprowadzamy gości - chcemy więc, żeby już na wstępnie robiło wrażenie i dobrze się prezentowało. Musi być funkcjonalne - często pełni również funkcję jadalni. Meble powinny być rozmieszczone w taki sposób, by swobodnie można było koło nich przejść oraz umożliwiały szybkie wysprzątanie pomieszczenia.

Jednym z najważniejszych elementów salonu jest stół. Jeżeli metraż pozwala, warto zdecydować się na większy, szczególnie gdy mamy teraz do wyboru stoły, które rozkładają się na większą liczbę osób. Pozwoli to na wspólne obiady, a także przyjmowanie gości. Stół to także miejsce, które będzie nam służyło do zabaw czy gier, np. planszowych. Dobrze jest więc zawczasu pomyśleć o jego wielkości i dobrać taki, by każda osoba, która będzie przy nim siedziała, miała odpowiednią ilość miejsca.

Oprócz stołu, w salonie często znajduje się kanapa, zestaw wypoczynkowy czy też mniejsza sofa. Najczęściej korzystamy z niej oglądając telewizor, warto więc postawić je na przeciwległych ścianach, by odbiornik nie znajdował się zbyt blisko. Przy sofie warto zadbać o mały stoliczek na kawę czy pilota. Obecnie bardzo modne są szklane stoliczki - są bardzo estetyczne i pasują do nowoczesnych mieszkań.

Często w salonie decydujemy się również na regał lub estetyczną półkę. Możemy tam ustawić barek, jakieś ciekawe książki czy zastawę i szkło, choć od tego ostatniego powoli się odchodzi, gdyż kojarzy się nam z salonami naszych babć. 

Urządzanie salonu wcale nie jest proste, gdyż trzeba połączyć funkcjonalność z niebanalnym designem. Pokój gościnny musi być po prostu ładny, ale także indywidualny - można to uzyskać dzięki dodatkom, takim jak nasze ulubione rośliny, zdjęcia, plakaty czy inne drobiazgi. 

Powiązane produkty...
  • Zapisz się do newslettera

    Social media:
    © 2019 Adare All Rights Reserved