Menu
×
Wybierz kategorię
Materiały budowlane

Nowoczesna łazienka z prysznicem

Współcześnie urządzona łazienka - funkcjonalność, wygoda użytkowania i estetyka w jednym.

Nowoczesna łazienka dla każdego znaczy co innego. Dla jednych będzie to przestronne pomieszczenie wyposażone w innowacyjną armaturę o współczesnym designie, wykończone najnowocześniejszymi materiałami. Dla innych to z kolei pomieszczenie niewielkie, ale wyposażone w sposób funkcjonalny i praktyczny, w którym przestrzeń jest optymalnie zagospodarowana. Jednym z głównych wyznaczników nowoczesnej łazienki w dzisiejszych czasach jest prysznic, który w tradycyjnych aranżacjach zazwyczaj zastępowany jest wanną. Nowoczesna łazienka z prysznicem to oszczędność miejsca, wygoda użytkowania oraz innowacyjny design. Projekty tego typu łazienek porównać możecie ze sobą za pośrednictwem portalu Adare. Obejrzycie zdjęcia zrealizowanych już projektów, które będą stanowić doskonałą inspirację.

Nowoczesna łazienka z prysznicem - inspiracje

Tym, co wyróżnia nowoczesną łazienkę z prysznicem od jej tradycyjnej odpowiedniczki, jest rodzaj i charakter prysznica. Prysznic bez kabiny i brodzika w łazience, zarówno tej małej, jak i większej, to coraz popularniejsze w dzisiejszych czasach rozwiązanie. I to nie tylko ze względów estetycznych. Taka opcja pozwala także na utrzymanie większej higieny w pomieszczeniu oraz na większe bezpieczeństwo jego użytkowników. Powierzchnia prysznicowa harmonijnie łącząca się z podłogą w łazience niweluje konieczność przechodzenia nad krawędzią brodzika i usuwa możliwość potknięcia się. Poza walorami estetycznymi oraz zwiększonym poziomem bezpieczeństwa, prysznic bezbrodzikowy i bez kabiny to także oszczędność miejsca i różnorodne możliwości aranżacyjne, nawet w najmniejszej łazience. Świetnie sprawdzi się jako rozwiązanie do małych łazienek, na przykład zlokalizowanych na poddaszach czy też w niewymiarowych pomieszczeniach o nieregularnych kształtach. Umieścić go można pod skosem sufitu lub we wnęce. Ta opcja pozwala na indywidualne dopasowanie strefy prysznicowej do potrzeb i wymagań jej użytkowników.

Nowoczesna łazienka z prysznicem - materiały i armatura

Nowoczesna łazienka z prysznicem odznacza się przede wszystkim wykorzystaniem innowacyjnych materiałów wykończeniowych o współczesnym designie. Należą do nich płytki ceramiczne imitujące naturalne surowce, takie jak kamień, w szczególności marmur, oraz drewno. Popularne jest także egzotyczne drewno, które jest bardziej odporne na działanie wody i wilgoci. Jeżeli chodzi o armaturę, to najpopularniejsze w nowoczesnych łazienkach są elementy o minimalistycznym, prostym designie. Świetnie łączą się z elementami z metalu, chromu czy miedzi. We współczesnych łazienkach liczą się także praktyczne rozwiązania aranżacyjne - wielofunkcyjne meble pozwalające zaoszczędzić miejsce, praktyczne miejsca na przechowywanie tekstyliów łazienkowych, innowacyjne elementy oświetlenia.

Powiązane produkty...
  • Zapisz się do newslettera

    Social media:
    © 2019 Adare All Rights Reserved