Menu
×
Wybierz kategorię
Materiały budowlane

Mozaika do łazienki

Fantastyczny pomysł na okładzinę ścian i podłóg w łazience.

Aranżacja łazienki to jeden z najtrudniejszych etapów projektowania wnętrz własnego domu czy mieszkania. Wybór armatury, wyszukiwanie najbardziej innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie materiałów i elementów wyposażenia, zakup tekstyliów łazienkowych, dobór dodatków - wszystko po to, aby stworzyć jak najwygodniejszą i najlepiej zaaranżowaną przestrzeń. W procesie tym nie wolno zapomnieć o materiałach wykończeniowych na ściany i podłogi. Wśród nich niezwykłą popularnością - zarówno na ściany, jak i na podłogi - cieszą się mozaiki. Mozaika łazienkowa to ciekawy i niekonwencjonalny sposób na wykończenie tego pomieszczeniach. Odpowiednio dobrana może stać się głównym elementem dekoracyjnym wnętrza, przykuwać wzrok i wzbudzać zachwyt w gościach. Z pewnością umili także czas spędzony na codziennych zabiegach pielęgnacyjnych.

Mozaika łazienkowa w różnych odsłonach

Skąd wzięła się tak ogromna popularność tej okładziny na ściany i podłogi? Jej walory estetyczne doceniano już w starożytności. To właśnie wtedy wyklarowała się jej wczesna forma. Mozaika to okładzina na ścianę lub podłogę składająca się z niewielkich fragmentów. Może być wykonana z różnych materiałów - ceramiki, szkła, kamienia naturalnego czy drewna. Występuje pod różnymi postaciami, różniącymi się od siebie kształtem i kolorem. Na mozaikę mogą składać się elementy w różnych geometrycznych kształtach, od okręgów, poprzez kwadraty, aż po fragmenty heksagonalne. Na rynku dostępnych jest wiele modeli mozaiki - występuje ona w niezliczonej ilości wariantów. Różne produkty z tej kategorii można porównać pod względem ceny i dostępności w porównywarce Adare. Znaleźć też tam można wszystkie akcesoria i przybory konieczne do ułożenia mozaiki w łazience. Przeglądając oferty różnych producentów nie dziwi fakt, iż mozaika do łazienki to jeden z najpopularniejszych i najmodniejszych sposobów na wykończenie ścian i podłóg w tym pomieszczeniu.

Mozaika w łazience - jaki materiał wybrać?

Mozaika łazienkowa może występować w kilkunastu różnych wariantach. Na rynku znaleźć można te wykonane z drewna, ceramiki, szkła, naturalnego kamienia, a nawet metalu. Do łazienki najlepiej sprawdzą się jednak te wykonane z odpornych, trwałych materiałów, które dobrze znoszą ciągłą obecność wody i wilgoci. Należą do nich przede wszystkim ceramiki, szkło oraz naturalny kamień. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby ściany i podłogi w łazience wykończyć drewnem. Należy je jednak najpierw odpowiednio zaimpregnować i zabezpieczyć przed działaniem wody. Pod tym względem najlepiej nadają się do tego mozaiki z fragmentów drewna egzotycznego. Mozaika może stać się zarówno dominującym elementem wnętrza, jak i subtelnym dodatkiem do jego aranżacji. Wszystko zależy od stylu, w jakim zostanie urządzona przestrzeń, a także wielkości pomieszczenia.

Powiązane produkty...
  • Zapisz się do newslettera

    Social media:
    © 2019 Adare All Rights Reserved