Menu
×
Wybierz kategorię
Materiały budowlane

Mozaika kamienna

Okładzina ścienna nie tylko do wnętrz rustykalnych.

Czym wykończyć ściany i podłogi we wnętrzach rustykalnych? Mozaika kamienna to jedna z najciekawszych opcji dostępnych na rynku. Już od wieków zachwyca swoimi wyjątkowymi walorami estetycznymi, precyzją wykonania i niepowtarzalną teksturą. Wykonana jest z różnego rodzaju kamienia naturalnego, na przykład z onyksu, marmuru, piaskowca, andezytu, albo otoczaków. Każdy model różni się charakterem i estetyką - niektóre są jaśniejsze i o delikatniejszej fakturze, idealnie dopasowując się do wnętrz urządzonych w sposób bardziej subtelny, na przykład nowoczesnych, minimalistycznych czy skandynawskich. Inne ciemniejsze rodzaje doskonale sprawdzą się z kolei pomieszczeniach o charakterze rustykalnym, wiejskim czy industrialnym. Wszystko zależy od rodzaju konkretnego produktu, na który się decydujemy. Różnego rodzaju dostępne warianty porównać można na portalu Adare - za pomocą naszej porównywarki zapoznać można się z konkretnymi cenami danych modeli, ich dostępnością i konkretnymi producentami.

Mozaika kamienna - piękny sposób na udekorowanie wnętrza, nie tylko rustykalnego

Mozaika kamienna to fantastyczny sposób na udekorowanie wnętrza każdego domu czy mieszkania, a także restauracji, barów, hoteli, spa, salonów piękności i wszystkich innych punktów usługowych. Kamień jest materiałem, który doskonale łączy się ze wszystkimi innymi. Bogactwo kolorów pozwala także dopasować ją do większości mebli i dodatków. Ta wykonana z elementów kamiennych najlepiej sprawdzi się oczywiście we wnętrzach urządzonych w stylu rustykalnym. Kamień i drewno to główne surowce, na których estetyka ta bazuje. Mozaika kamienna jest jednak sposobem na to, aby trochę złagodzić charakter tego typu wnętrz i nadać im delikatniejszy, bardziej subtelny wygląd. Kamień chętnie wykorzystywany jest też w aranżacji wnętrz o charakterze tropikalnym. Ten rodzaj okładziny ściennej i podłogowej fantastycznie komponuje się z egzotycznym drewnem, na przykład bambusem, oraz paletą kolorów opartej na ciemnej zieleni i różnych odcieniach brązów. Może ona również przełamać aranżację skandynawską, stając się wyrazistą dekoracją wnętrza.

Mozaika z kamienia - wielość kolorów, kształtów i rozmiarów

Mozaika kamienna to wielość dostępnych na rynku produktów. Jako że wykonuje ją się przy wykorzystaniu różnego rodzaju kamieni, odznacza się niezwykłą różnorodnością dostępnych modeli. Różne są nie tylko same rodzaje kamienia, ale także jego kolor, kształt elementów i ich wielkość. Dzięki temu nadaje się ona do pomieszczeń urządzonych w różnych stylach. Wykorzystanie tworzyw naturalnych do wykończenia wnętrz niesie za sobą wiele zalet – m.in. korzystnie wpływa na stan zdrowia i samopoczucie domowników. Większość rodzajów kamienia łatwo się czyści, dlatego nadają się zarówno na ściany, jak i na podłogi. Mozaika z kamienia szczególnie doceniana jest w kuchni i łazience ze względu na dużą odporność tego materiału na działanie wody i wilgoci.

Powiązane produkty...
  • Zapisz się do newslettera

    Social media:
    © 2019 Adare All Rights Reserved