Menu
×
Wybierz kategorię
Materiały budowlane

Łazienka

Łazienka to miejsce, które musi być jednocześnie praktyczne, funkcjonalne i ciekawie urządzone. To tam zażywamy relaksującej kąpieli, pierzemy ubrania czy przygotowujemy do wyjścia z domu. W wielu mieszkaniach łazienki mają ograniczona powierzchnię, więc ważne jest, aby była ona urządzona w taki sposób, by zachować zarówno jej funkcje, jak i pozwolić sobie na odrobinę przyjemności. Warto zadbać o dobrej jakości płytki podłogowe, jak i ścienne.

Zazwyczaj centralnym punktem każdej łazienki jest wanna albo prysznic. Dla zwolenników wanny łazienka jest małym, osobistym spa, w którym możemy wziąć aromatyczną kąpiel i zrelaksować się z dobrą książką. Podczas wyboru wanny czy też prysznica warto zastanowić się nad sprzętem z dodatkowymi funkcjami, takimi jak masażery – dzięki temu kąpiel stanie się jeszcze przyjemniejsza.

Łazienka to miejsce w którym nie tylko dbamy o swoją higienę ale często też umieszczamy w niej pralkę i kosz na brudne ubrania.  Nie powinny one zabierać zbyt wiele miejsca. Można pomyśleć o wbudowaniu pralki w półkę lub wnękę - dzięki temu zyskamy dodatkową przestrzeń na kosmetyki czy ręczniki.

Coraz więcej osób decyduje się na ogrzewanie podłogowe w łazience. Przydaje się ono szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Chyba nikt nie lubi wychodzić z ciepłej wanny czy też prysznica i stanąć na zimnej podłodze. Szczególnie narzekają na to panie, które w łazience spędzają statystycznie więcej czasu.  

Urządzając łazienkę zadbaj o prawidłowe oświetlenie, szczególnie w okolicy lustra. Niedoświetlone miejsce może bardzo przeszkadzać paniom, np. podczas wykonywania makijażu. Dobrym sposobem jest oświetlenie punktowe, np. nad lustrem czy wanną - pozwoli ono na skupianiu światła na wybranym obszarze. Optycznie przygasi też nieco pomieszczenie, co pozwoli na intymną atmosferę.

Klimat miejsca stwarzają dodatki – w łazience mogą to być różnego rodzaju muszle zebrane podczas wakacji czy też rośliny. Istnieje wiele odmian, które poradzą sobie w wilgotnym i ciepłym środowisku. Pozwoli to na stworzenie własnej, indywidualnej i niepowtarzalnej łazienki.

Powiązane produkty...
  • Zapisz się do newslettera

    Social media:
    © 2019 Adare All Rights Reserved