Menu
×
Wybierz kategorię
Materiały budowlane

Kuchnia

Kuchnia, czyli królestwo domowego kucharza. Miejsce, w którym przygotowujemy posiłki i najczęściej również je spożywamy. Jest to także pomieszczenie, w którym przechowujemy mnóstwo sprzętów kuchennych - garnków, robotów kuchennych, szkła, talerzy. Wiele osób spędza tutaj dużą część dnia – wskazane jest więc, aby było również estetyczne. Jednak podstawową cechą kuchni musi być funkcjonalność. Istnieją rożne typy kuchni - takie z wyspą, bez niej, z zabudowanymi lodówkami, w stylu norweskim czy też prowansalskim. Dobrze, aby współgrała ona z pozostałymi pomieszczeniami.

W przypadku kuchni dobrze jest się poradzić doświadczonych specjalistów. Bardzo często popełnianym błędem są półki, które w siebie uderzają. Specjalista pozwoli nam na maksymalne zaaranżowanie powierzchni. Świetnym rozwiązaniem są wysuwane półki typu cargo, do których mamy dostęp z dwóch stron - nie musimy się wspinać na krzesło, aby dosięgnąć czegoś, coś co jest z tyłu. Innym elementem, o którym warto pamiętać, są cicho domykające się szafki i półki - nie ma nic gorszego niż trzaskanie, które może też powodować uszkodzenia.

Warto zadbać o porządny blat - to na nim wykonujemy większość czynności - obecnie jest dostępnych wiele modeli, kolorów, a także materiałów z jakich wykonane są blaty. Mamy wybór tak szeroki, że warto wybrać nie tylko odporny na uszkodzenia blat, ale i ładny. Najlepiej jednoczęściowy, gdyż te składające się z wielu elementów psują zazwyczaj efekt estetyczny.

Zabudowana lodówka to bardzo częsty wybór - jest to rozwiązanie funkcjonalne i miłe dla oka. Jednak są osoby, które bez magnesów na lodówce nie wyobrażają sobie życia. Tam można zostawić listę zakupów, prace dziecka, czy też liściki informujące męża/żonę co dobrego jest na obiad. Wszystko więc zależy od naszych indywidualnych preferencji.

Obecnie dominującym trendem w urządzaniu kuchni jest wyższe umiejscowienie piekarnika. Dawniej większość z nich była umieszczona pod płytą grzewczą. Teraz jednak lepiej jest się zastanowić nad położeniem go wyżej, tak aby łatwo można było sięgać po potrawy znajdujące się w środku. Nie musimy się często schylać i mamy cały czas na oku naszą pieczeń czy też ciasto. 

Powiązane produkty...
  • Zapisz się do newslettera

    Social media:
    © 2019 Adare All Rights Reserved